« powrót do listy

Szkoła Liderów 2015

Projekt “Otwarte serce” realizowany przez młodzież polonijną w Bielcach.

Podczas szkoleń organizowanych przez polską organizację “Dom Spotkań im. A.Silesiusa” z Wrocławia dla młodzieży polonijnej z Mołdawii, Ukrainy i innych krajów, młodzież z Bielc zdobyła niezbędną wiedzę z zakresu planowania, organizacji i realizacji projektów.

Założeniem i celem wrocławskiej Szkoły Liderów była aktywizacja młodzieży w lokalnym środowisku po powrocie do swojego kraju i wykorzystanie uzyskanej wiedzy i umiejętności. Posługując się zdobytą wiedzą młodzież z Bielc postanowiła opracować i zrealizować projekt pt. "Otwarte serce". Realizacja projektu w terminie sierpień-wrzesień 2015. Głównym celem projektu było zainteresowanie i zaangażowanie młodzieży lokalnej do pomocy innym.

Cele projektu postanowiono zrealizować poprzez organizację zbiórki rzeczy dla dzieci z miejscowego Domu dziecka. W ramach akcji promocyjnej został nagrany film w którym organizatorzy projektu opowiadali o celach projektu i zachęcali młodzież Bielc do udziału.

Informacja o realizacji projektu została zamieszczona także w lokalnych gazetach, polonijnej stronie www.poloniamd.com. O akcji zostały poinformowane także szkoły miasta. Młodzież wykonała baner informacyjny. W szkołach zostały utworzone punkty zbioru rzeczy. Stosując powyższe techniki promocji projektu udało się zebrać duże grono zainteresowanych. Każdy darczyńca w ramach podziękowania otrzymał notes i długopis lub magnes z naklejką.

Budżet projektu wynosił 700 PLN. Środki zostały wydane na zakup upominków dla darczyńców w postaci długopisów, notesów, naklejek, oraz na przeprowadzenie akcji informacyjno-promocyjnej.

Newsy

Film