« powrót do listy

Szkoła Liderów 2015

Relacja ze zrealizowanego projektu przygotowana przez młodzież z Krzywego Rogu na Ukrainie:

"Podczas realizacji projektu Akcja przecwdziałania paleniu i Trasa rowerowa zorganizowanych zostało kilka dużych przedsięwzięć.

Przeciwdziałanie paleniu

W Szkole nr 103 zorganizowany został konkurs rysunków wśród uczniów. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie rysunku przez całą rodzinę. Zwycięzcy otrzymali prezenty – książki o historii Polski, kulturze i architekturze Polski. W Szkole nr 16 zorganizowana została konferencja dla rodziców o negatywnym oddziaływaniu palenia oraz stoisko informacyjne. Wojskowe Liceum też aktywnie uczestniczyło w projekcie. W organizacji konferencji pomogła jedna z najstarszych i najaktywniejszych członkiń Związku Polaków Ojczyzna Żanna Szewczenko, doktor biologii. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie liceum słuchali odczytów o szkodliwych skutkach palenia. 65 procent uczniów liceum pali, ale po informacjach które przekazała im pani Żanna większość z nich podjęli decyzję o rzuceniu palenia. Podczas festywalu mniejszości narodowych "Jedyna rodyna – moja Ukraina" młodzież z naszej organizacji przedstawiła Akcję przeciwdziałania paleniu. Ponad 20 000 osób zapoznało się z naszymi projektami – O szkodliwości palenia (Zrób swój wybór – żuć palenie) i Trasa rowerowa (Tata, mama i ja – sportowa rodzina).

 
 
 

Trasa rowerowa

Podczas organizacji projektu Trasa rowerowa wspópracowaliśmy z Młodymi Ekologami z Centrum Młodzieżowej Twórczości, którzy przeprowadzili badania o zwierzęcym i roślinnym świecie w okolicach Krzywego Rogu. Przygotowaliśmy ulotki. Rowerzyści z Klubu Sportowego byli jednymi z pierwszych, którzy przejechali po nowej trasie rowerowej. Z informacjami o trasie można zapoznać się czytając tablicę informacyjną."