« powrót do listy

Edukacja globalna dzieci zmienia nasz świat

Data dodania: 02 Listopada 2012
"Edukacja globalna dzieci zmienia nasz świat”

Celem projektu jest wypełnienie luki edukacyjnej w zakresie edukacji globalnej w przedszkolach z wykorzystaniem elementów dialogu międzypokoleniowego.

Projekt skierowany jest do przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, dwóch nauczycielek z każdej placówki, które wspólnie staną się ambasadorkami edukacji globalnej w swoim przedszkolu.

Planowane działania w projekcie:

-Cykl trzech 3-dniowych szkoleń dla 2 nauczycielek z każdej placówki biorącej udział w projekcie (Tematy szkoleń: treści edukacji globalnej, metody pracy z przedszkolakami w tej dziedzinie oraz trening zadaniowy z kreatywnym tworzeniem nowych metod w oparciu o zdobytą wiedzę pod okiem metodyka/metodyczki pracy z dziećmi, praca nad podręcznikiem) (Wrzesień – listopad 2012)

- Realizacja zajęć w przedszkolach z wykorzystaniem nowych metod.(wrzesień – listopad 2012 i później po zakończeniu projektu)

- Organizacja Tygodnia Edukacji Globalnej – tygodnia tematycznego w każdej placówce z udziałem rodziców. (listopad 2012)

-Publikacja podręcznika do edukacji globalnej dla przedszkolaków. (grudzień 2012)

-Stworzenie aplikacji (gry) na systemy mobilne Android. (grudzień 2012)

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r.

 

 
W ramach projektu "Edukacja globalna dzieci zmienia nasz świat" współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. powstała publikacja "Scenariusze do edukacji globalnej w przedszkolu" oraz aplikacja na mobilne systemy Android. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacją i aplikacją. 

PUBLIKACJA

Publikacja zawiera scenariusze krótkich form edukacyjnych do wykorzystania w codziennych zajęciach z dziećmi, w tym bajki, wierszyki, piosenki, gry i zabawy z różnych stron świata oraz opisy TEG zrealizowanych w przedszkolach w ramach projektu jako przykłady dobrych praktyk włączania rodziców i dziadków do elementów edukacyjnych w przedszkolu.

Pobierz publikację PDF lub zamów bezpłatny egzemplarz publikacji (formularz zamówienia publikacji do ściągnięcia poniżej na stronie)

 
 
 
 

APLIKACJA

Aplikacja ma na celu przekazywanie dzieciom wiedzę o globalnym świecie i jego różnorodności. W aplikacji dzieci mogą połączyć kropki aby poznać elementy kultury globalnego południa, nauczyć się ekologicznych nawyków, które mogą pomóc naszej planecie na co dzień, poznać kontynenty krajów oraz nauczyć się ich nazw a także segregować śmieci.

Pobierz aplikację