« powrót do listy

Edukacja globalna dzieci zmienia nasz świat

Zapraszamy wszystkie nauczycielki i nauczycieli przedszkolnych, które chciałyby, aby dzieci, które wzrastają na naszych oczach, mogły lepiej od nas odnajdywać się w złożonym, dynamicznie zmieniającym się świecie, zarówno w swojej małej regionalnej ojczyźnie, jak i w świecie globalnej bliskiej-dalekiej wioski, aby umiały świadomie i odpowiedzialnie współdecydować i działać na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju na świecie, do udziału w projekcie "Edukacja Globalna dzieci zmienia nasz świat".

 

Zapraszamy całe placówki przedszkolne (publiczne i niepubliczne) oraz oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych z Poznania i okolic do wzięcia udziału projekcie edukacyjnym, na który składa się cykl 3 szkoleń z edukacji globalnej dla 2 nauczycielek /nauczycieli z każdej placówki (wrzesień - grudzień 2015), tworzenie i wdrażanie nowych scenariuszy zajęć z edukacji globalnej w grupach przedszkolnych i realizacja Tygodnia Edukacji Globalnej w listopadzie 2015. Każda placówka zostanie też wyposażona w zestaw pomocy dydaktycznych, książek i zabawek do realizowania zajęć z tej tematyki. Ostatnie wolne miejsca!

 

Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji
 

Więcej o poprzednich edycjach projektu realizowanych we Wrocławiu, Kłodzku, Kaliszu i Warszawie oraz o już stworzonych materiałach dydaktycznych tutaj