« powrót do listy

Akademia Rozwoju Umiejętności

Data dodania: 17 Grudnia 2014

Projekt „Akademia Rozwoju Umiejętności” był działaniem służącym rozwojowi umiejętności interpersonalnych i społecznych młodzieży niezbędnych do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim. Projekt skierowany był do młodych mieszkańców województwa dolnośląskiego, którzy nie uczestniczą w życiu społecznym i mają utrudniony start osobisty ze względów społeczno- ekonomicznych. Projekt opierał się na współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi z woj. dolnośląskiego, z LO nr VII we Wrocławiu, Zespołem Szkół nr 4 w Wałbrzychu, Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej i Młodzieżowym Domem Kultury w Bolesławcu. Dzięki tej współpracy zapewniony został udział młodych ludzi w projekcie oraz dodatkowe wsparcie merytoryczne ze strony szkół.

Główne działania podjęte w ramach dziewięciomiesięcznego projektu to praca nad indywidualnym rozwojem uczestników, przekazanie wiedzy nad temat działalności społecznej, partycypacji w demokracji na poziomie lokalnym, przygotowanie i zmotywowanie do aktywnego włączenie się w działania społeczności lokalnej. Działania prowadzone były w ramach cyklicznych spotkań wykorzystujących aktywne metody i formy pracy z młodzieżą. Odbyły się 2 czterodniowe spotkania warsztatowe – 1-4 lipca oraz 25-28 sierpnia, w których wzięło udział 16 dziewcząt i chłopców. Uczestnicy i uczestniczki oprócz udziału w warsztatach mieli możliwość skorzystania z indywidualnych i grupowych porad coachingowych.

Ważnym efektem projektu były przedsięwzięcia zorganizowane przez uczestników, które były oparte na ich motywacjach osobistych oraz wcześniej przez nich zbadanych potrzebach społeczności lokalnej.

 

Projekt jest współfinansowany przez

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

 

Miniprojekt z Bystrzycy Kłodzkiej

Uczennice i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej  w dniach 12-21 grudnia 2014 przeprowadzili zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt z Fundacji „Pod Psią Gwiazdą”.

Relacja z projektu można przeczytać i obejrzeć tutaj

 

Miniprojekt Bolesławiec

Warsztaty teatralne dotyczące rozwijania kreatywności. Relację z warsztatów znaleźć można tutaj.

 

Miniprojekt Wałbrzych

W Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu zorganizowana została akcja oddawania krwi. 

Relację z inicjatywy zobaczyć można tutaj.

Zaczęcamy również do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez uczestniczki projektu, która wykorzystywana była podczas prelekcji w szkole przygotowującej młodych dawców krwi.

Miniprojekt Wrocław

"Z pomaganiem nam do twarzy" to projekt zrealizowany w Liceum Nr VII we Wrocławiu.

Relacja z projektu znajduje się tutaj.