« powrót do listy

2015

Dziś zakończyły się polsko-niemiecki warsztaty kompetencyjne realizowane w ramach projektu "work in progress". W dniach 6-13.07.2015 młodzi ludzie z Niemiec i z Polski spotkali się, by wspólnie zastanawiać się nad tym, co jest ważne przy wchodzeniu na rynek pracy i planowaniu swojego rozwoju zawodowego. Rezultatem ich pracy ma być powstanie poradnika dla młodych ludzi.

W pierwszej części projektu, która odbywała się w Oerlinghausen, uczestnicy i uczestniczki pracowali nad własnymi kompetencjami i rozmawiali o tym, co chcą przekazać swoim rówieśnikom, którzy podobnie jak oni niebawem wchodzić będa na rynek pracy. We Wrocławiu spotykali się z osobami zaangażowanymi we wsparcie studentów i studentek w poszukiwaniu pracy oraz osobami zajmującymi się rekrutacją zawodowo. Odwiedzili także kawiarnię PANATO, jako przykład alternatywnej drogi zawodowej. Intensywnie pracowali nad treściami, które chcą przekazać i przygotowali plan dalszej pracy.

Gotowy poradnik będzie dostępny jeszcze przed końcem 2015 roku.

Zapraszamy do śledzenia postępów ich pracy na facebooku!

 

Projekt realizowany jest w ramach Polsko-Niemieckiej Nagrody Młodzieży 2014-2016

 Projekt realizowany jest przez Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa we współpracy z Institut fuer Migration- und Aussiedlerfragen St. Hedwigs-Haus e.V. w Oerlinghausen.