« powrót do listy

2014

W październiku 2014 roku do naszego Domu przyjechała grupa dwunastu studentek i studentów z Białorusi, Ukrainy i Rosji. Brali oni udział w projekcie, odbywającym się w ramach programu Study Tours to Poland. DAS od lat organizuje takie wizyty, jednak każda z nich odbywa się w niepowtarzalnej atmosferze, którą w dużej mierze kształtują goście. Tak, jak zazwyczaj, największą część grupy stanowili Ukraińcy- przybyło ich aż siedmioro. Kolejni byli Białorusini z trójką uczestników. Rosja zaś była reprezentowana przez dwie dziewczyny z Petersburga.

W ciągu kolejnych dwunastu dni grupa odwiedziła szereg instytucji we Wrocławiu i okolicach. Każda z takich wizyt pozostawiła doświadczenie i wiedzę, którą młodzi liderzy wykorzystają potem w swoich społecznościach. Stałym punktem projektu były spotkania z przedstawicielami wrocławskich uczelni wyższych, regionalnych instytucji samorządowych i kulturalnych. Ponad to udało się również zorganizować wizytę u lokalnego przedsiębiorcy, który podzielił się osobistymi doświadczeniami z prowadzenia własnego biznesu. Odbyły się również dwa wyjazdy poza Wrocław - do Bolesławca, gdzie grupa spotkała się z dyrektorem MDK i do podwrocławskich Nadolic Wielkich, gdzie grupa była goszczona przez lokalny skansen.

Po pracowitych dwóch tygodniach, 28-go października projekt dobiegł końca i młodzi liderzy wrócili do swoich domów. Wielu jednak wyrażało chęć kontynuowania swojej przygody z Polską i Wrocławiem.